CIENKIE I SŁABE

To jak grube są nasze włosy jest często związane z genetyką – takie cechy możemy uzyskać w pakiecie genetycznym od naszych rodziców czy dziadków. W takim wypadku wpływ na ich grubość mamy znacznie ograniczoną. Dużo problemów z grubością i słabością włosów wiąże się jednak toczącym się procesem chorobowym lub wpływem czynników zewnętrznych. Zbyt cienkie i słabe włosy borykają się z problemem rozdwojonych końcówek, nadmiernym przetłuszczaniem oraz narażeniem na różnego rodzaju uszkodzenia.

Warto przyjrzeć się temu, jakie i jak często stosujemy zabiegi fryzjerskie i pielęgnacyjne – niedopasowana, zbyt intensywna czy zbyt częsta pielęgnacja wbrew pozorom zaszkodzi naszym włosom. Zabiegi takie jak farbowanie czy suszenie zawsze silnie wpływają na strukturę włosów. Niewłaściwie przeprowadzane, znacznie je osłabiają.

Jeśli masz cienkie włosy, nasi trycholodzy pomogą Ci dobrać odpowiednią pielęgnację. Wskażą jakie serum regeneracyjne stosować i jak na co dzień przeprowadzać podstawowe czynności, np. mycie, tak aby ich nie zniszczyć. Wskażemy jakich zabiegów potrzebują Twoje włosy i z jakich preparatów powinieneś korzystać. Pomożemy także wypracować zdrowe nawyki, np. odpowiedni masaż skóry głowy, który wpływa na ukrwienie i stymuluje cebulki włosowe.