Leczenie łysienia

Najważniejszą kwestią na początkowym etapie leczenia łysienia jest rozpoznanie jego typu. Łysienie jest bowiem chorobą, która może występować w różnych odmianach i w zależności od tego, co przyczyniło się do jej powstania w danym przypadku, należy dobrać inną metodę leczenia. Niektóre przyczyny powstawania łysienia są charakterystyczne tylko dla mężczyzn, a inne dla kobiet, ale wszystkie bez wyjątku powinny być leczone przez specjalistów.

Określenie przyczyn łysienia

Łysienie, jak każda choroba, ma swoją przyczynę lub zespół przyczyn. Niezależnie od tego, jaką postać przybiera, na początku zadaniem trychologa jest zidentyfikowanie typu choroby oraz źródeł problemów, które wpłynęły na jej powstanie. Dopiero w dalszej kolejności można dobrać właściwą metodę leczenia łysienia oraz wydać pacjentowi dalsze zalecenia.

Po określeniu tego, z którym typem łysienia mamy do czynienia, zaczynamy szukać źródła problemu. Mogą to być stres lub nieodpowiednia dieta i wtedy zalecamy pacjentowi wizytę u innych specjalistów – psychologa lub dietetyka. Jednak przyczyny mogą być także dużo bardziej złożone. Łysienie może mieć podłoże genetyczne, hormonalne lub wynikać z innych chorób. Do takich chorób zaliczamy przede wszystkim (choć nie tylko) inne choroby skóry głowy – łupież, łuszczycę lub łojotok.

Im szybciej rozpoczniemy leczenie łysienia, tym lepiej!

Niezależnie od tego co jest przyczyną łysienia, warto jak najszybciej podjąć leczenie, ponieważ im szybciej zostanie rozpoczęta kuracja, tym lepsze mogą być jej efekty. Jesteśmy gotowi, by w każdej chwili wykonać diagnozę i przejść do podawania właściwych preparatów. Za każdym razem instruujemy naszych pacjentów w zakresie samodzielnego stosowania wskazanych przez nas specyfików. Leczymy hormonami, sterydami i wszystkimi innymi skutecznymi metodami. Naszym celem jest zatrzymanie choroby i cofnięcie jej efektów.

Możemy się pochwalić znaczącymi sukcesami i wieloma terapiami leczenia łysienia, w których włosy pacjentów powróciły do naturalnego stanu. Kluczowym elementem w skutecznym leczeniu łysienia zawsze była szybka reakcja, właściwa diagnoza i odpowiednio dobrana metoda kuracji.

Jeżeli zaobserwowali Państwo u siebie jakieś niepokojące objawy, które mogą wskazywać na rozpoczęcie łysienia, nie ma co zwlekać! Gorąco zachęcamy do kontaktu i rozpoczęcia odpowiedniej kuracji!