WYPADANIE WŁOSÓW

W leczeniu łysienia szczególnie ważne jest znalezienie jego przyczyny i określenie jego typu. Łysienie bowiem może wiązać się z chorobami atakującymi nasz organizm. Dopiero znając przyczynę i typ możemy dobrać odpowiednie metody walki z tą chorobą. Niezbędna jest pomoc specjalisty.

Najważniejszym zadaniem trychologa jest zidentyfikowanie typu choroby, a także rozpoznanie źródła lub źródeł problemu. Leczenie może wiązać się z konsultacją ze specjalistami z innych dziedzin, np. psychologiem w przypadku problemów ze stresem lub traumą czy endokrynologiem, jeżeli problemem okażą się zaburzenia hormonalne czy problemy z pracą tarczycy. Łysienie może się wiązać z szeregiem różnych chorób, może mieć też podłoże genetyczne czy być związane z naszym trybem życia i nawykami żywieniowymi.

Gdy przyczyna zostanie zidentyfikowana możemy rozpocząć działania, które będą wspomagały walkę z łysieniem, np. użycie właściwych preparatów. Stosujemy zarówno hormony, sterydy, jak i inne sprawdzone i bezpieczne metody oraz preparaty, które zatrzymują postęp choroby i pozwalają odbudować włosy i przywracają je do ich naturalnego stanu.