Trychologia

Trychologia oferuje szereg narzędzi diagnostycznych, dzięki którym możliwa jest dokładna analiza stanu włosa, skóry głowy i cebulki włosowe. To specjalizacja, która pozwala na diagnostykę schorzeń i dobranie optymalnej kuracji. Szczegółowy wywiad, który zbiera trycholog podczas pierwszej wizyty pozwala określić przyczyny dolegliwości. W naszej klinice radzimy również jak na co dzień dbać o pielęgnację włosów tak, aby ich nie zniszczyć, a po zakończonym leczeniu utrzymać satysfakcjonujące efekty. Trycholog mimo, że nie jest lekarzem, zajmuje się schorzeniami skóry głowy i włosów.

Kiedy konieczna jest wizyta u trychologa?

Wszelkie dolegliwości wywołujące dyskomfort w obrębie skóry głowy powinny skłonić do wizyty u trychologa. Zarówno uciążliwy łupież, przetłuszczanie się włosów, ich wzmożone wypadanie jak i dolegliwości bólowe, zaczerwienienia, podrażnienia czy świąd nie powinny być lekceważone. U trychologa mogą uzyskać poradę i rozpocząć leczenie zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci.

Wśród najczęściej występujących problemów skórnych, z którymi przychodzą do nas nasi pacjenci są problemy z wyleczeniem łupieżu, łojotokowe lub atopowe zapalenie skóry, wypadanie włosów, ciemierzyca czy zbyt słabe i łamliwe włosy. Nie warto czekać aż choroba się rozwinie, a dolegliwości utrudnią nam normalne funkcjonowanie. Zapraszamy już dziś!